Co się dzieje z samochodem po zakończeniu leasingowania?

Przedsiębiorcy decydują się na leasing pojazdu głównie po to, aby zaoszczędzić spore sumy. Miesięczne opłaty mogą być znacznie niższe niż w przypadku kredytu samochodowego. Warto również zauważyć, że koszty mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne, jeżeli wybierze się nie nowy, a używany pojazd. Jednak co dzieje się w momencie, kiedy umowa dobiega końca?

Czy na koniec leasingu trzeba wykupić samochód?

Leasing samochodowy zaraz obok kredytu samochodowego jest najpopularniejszą formą finansowania zakupu auta. Dzięki niemu można wypożyczyć samochód od dealera na określony czas, a także liczbę kilometrów. Działanie leasingu opiera się na tym, że klient płaci miesięczne raty leasingowe za pojazd, a w zamian może go użytkować.

Serwisowanie auta w trakcie trwania leasingu

Regularne serwisowanie samochodu i dokonywanie niezbędnych napraw w Autoryzowanych Serwisach Samochodowych to nie tylko gwarancja dłuższej żywotności i niezawodności pojazdu, ale także możliwość utrzymania go we wzorowym stanie technicznym. Ponadto systematyczne dbanie o samochód chroni przed nadmiernym spadkiem jego wartości.

Jak wziąć auto w leasing? Czy to opcja tylko dla firm?

Gdy rozważasz zakup pojazdu, masz możliwość skorzystania z form finansowania poza kredytem znanym większości konsumentom. Nowoczesnym rozwiązaniem jest leasing, który nie jest dostępny wyłącznie dla przedsiębiorców. Dowiedz się, czym jest leasing, jakie są jego rodzaje oraz modele.